×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۱۴ تیر - ۱۴۰۱  
true
true
رئیس و اعضای  مرکز مطالعات راهبردی فقه حکومتی تحت اشراف حضرت آیت الله اراکی، با مقام معظم رهبری دیدار کردند.

رئیس و اعضای  مرکز مطالعات راهبردی فقه حکومتی تحت اشراف حضرت آیت الله اراکی با مقام معظم رهبری دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی مرکز مطالعات راهبردی فقه حکومتی،در این دیدار حضرت آیت الله اراکی به عنوان بنیانگزار و رئیس هیئت امنای این مجموعه‌ به بیان برخی از فعالیت‌ها و برنامه‌ها و معرفی اعضای فعال آن پرداختند و به صورت موجز گزارشی از اقدامات صورت گرفته در سالهای گذشته، محضر مقام معظم رهبری ارائه فرمودند.

در ادامه مقام معظم رهبری با تشکر و قدر دانی از زحمات دست اندر کاران با بیان اینکه «قم به این کار نیاز دارد» به بیان اهمیت و ارزش پرداختن به این مسائل در فضای علمی حوزه‌های علمیه و در پاسخ به نیازهای نظام اسلامی پرداختند و با اشاره به اهمیت پژوهش‌های بنیادین و تدوین موسوعه‌های روایی و نظار آن، تلاش برای تولید علم در زمینه‌های مرتبط با فقه نظام و فقه‌های مضاف را مهمتر دانسته و با ذکر این نکته که این تلاش علمی آخرین تلاش نخواهد بود، ارزش تلاش‌هایی را که در ابتدای شکل گیری این علوم صورت میگیرد را بالاتر خواندند.

ایشان با اشاره به نوپیدا بودن این مباحث، خاطرنشان کردند: لازم است به صورت جدی تمرکز خود را روی این کار قراردهید و در عرصه های مختلف فقه مضاف مانند فقه تربیت، فقه اقتصاد و … که کمتر کار شده است مباحث را با شیوه مرسوم فقه در ذکر ادله و بررسی آن، تعقیب کنید.

رهبر انقلاب با بیان اینکه شما در این حرکت تنها و آخرین نخواهید بود فرمودند: اگر اینگونه عمل نمایید این کار از شما به یادگار خواهد ماند و دیگران نیز به آن ملحق خواهند شد و به بیان دیدگاه ها و نظرات خود خواهند پرداخت لکن «الفضل للمتقدم» و پاداش این سنت حسنه برای شما خواهد بود.

پیش از این دیدار نیز مقام معظم رهبری از نمایشگاهی که از آثار تولیدی تحت اشراف آیت الله اراکی در محل دیدار آماده شده بود دیدن فرموده و دیدگاه‌ها و نقطه نظرات گرانسنگ خویش را در راستای ارتقاء این حرکت علمی بیان داشتند. در این بازدید حجت الاسلام و المسلمین رفیع  توضیحات لازم را در خصوص آثار و برنامه‌ها، ارائه فرمودند.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.