×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۱۴ تیر - ۱۴۰۱  
true
true
نشست «شناخت پدیده تکفیر و راه‌های مقابله با آن»

به گزارش روابط عمومی مرکز مطالعات راهبردی فقه حکومتی،  مسئول مرکز در نشست شناخت پدیده تکفیر و راه‌های مقابله با آن  که با همکاری مرکز مطالعات راهبردی فقه حکومتی و مرکز مدیریت حوزه علمیه استان یزد برگزار شد، توطئه‌های ضد مسلمانان را بسیار ریشه‌ای و فکر شده دانست و گفت: دشمنان سعی دارند تا با افراطی‌گری و تکفیرهای بررسی شده و همچنین زنده کردن تعصبات قومی و مذهبی در مسلمانان، تیر خود را به قلب اسلام ناب نشانده و با حمایت پشت پرده از تکفیری هایی که خود آن ها را تفهیم و تجهیز کرده اند، مسلمانان بی گناه را به اسم اسلام مورد هدف قرار بدهند.

وی افزود: جریان های ضد اسلام، با ابزار قرار دادن تشیع انگلیسی و با توهین به مقدسات اهل سنت از جمله خلفای راشدین و نیز همسر پیامبر اسلام (ص)، سعی در ایجاد کینه و دشمنی میان مسلمانان دارد، از سوی دیگر نیز مبلغان تکفیری این اعمال را وسیله ای در جهت تحریک کردن احساسات جوانان اهل سنت قرار داده تا جنگ های خونینی به راه اندازند و عملا اسلام توسط مسلملنان مورد حمله قرار گیرد.

این مبلغ حوزوی با بیان اینکه پایگاه اصلی شیعه انگلیسی، لندن است خاطرنشان کرد: افرادی مانند یاسر الحبیب و سید صادق شیرازی با تبلیغ تشیع خود ساخته که مملوء از افکار جاهلی چون مراسم ننگین قمه زنی است، سعی دارند تا با اجرای این دست مراسمات، ضمن ضربه به آبرو و فرهنگ شیعه، خشم تکفیری ها را علیه تشیع برانگیزد؛ مراسم قمه زنی در انگلستان در حالی انجام می‌شود که حتی بریدن سر مرغ نیز در این شهر به دلیل خشونت آمیز بودن منع شده است ولی در عین ناباوری مراسم قمه زنی تحت حمایت کامل پلیس صورت می گیرد.

وی ادامه داد: عناصر وهابیت با حفظ این قشر از شیعیان است که توانسته اند این وجهه از تشیع را به جهانیان معرفی کرده و به تبع آن فتنه های گسترده تکفیری، از جمله فاجعه «اسپایکر» را علیه شیعیان برپا کنند.

ایشان در خصوص فعالیت این جریان‌ها گفت: شبکه های تکفیری فارغ از مذهب مورد حمایت کامل ماهواره ها و سایر خدمات غرب قرار می گیرند؛ این در حالی است که شبکه هایی چون Press TV حتی در صورت پرداخت هزینه های گزاف نیز از کمترین سرویس‌دهی برخوردار نخواهند شد.

وی اقدامات شبکه های تکفیری و تفرقه افروز را در خدمت کامل دشمنان اسلام دانست و بیان کرد: جریانات فعال در شبکه هایی چون فدک و امام حسین(ع) که مستقیما از لندن پخش می شوند، به صراحت علیه انقلاب اسلامی و حتی رهبر انقلاب، صحبت کرده و تمام تلاش خود را برای از بین بردن مشروعیت این نظام مقدس به کار می برند و با ایجاد شبهه های گوناگون و پایان ناپذیر، ضربات خود را به انقلاب وارد کرده و جوانانی که از آگاهی مناسب برخوردار نیستند را گمراه می کنند.

این مبلغ حوزوی عنوان کرد: این دسیسه ها در این مقطع به پایان نمی رسد، حتی با بیان مفاهیمی چون مصلحت و تصضبات بی پایه مذهبی، حمایت ایران اسلامی از مردم مظلوم فلسطین را نیز خلاف اسلام و صلاح شیعه و عملی نامشروع می دانند.

وی همچنین این جریانات را وابسته به یهود دانست و افزود: با نگاهی گذرا به فعالیت‌های این جریانات، به روشنی نمایان می شود که نوک پیکان تکفیر، تنها شیعه و سنی را هدف قرار می دهد در حالی که کوچک ترین تقابلی با رژیم صهیونیستی و جریان های شیطانی چون داعش ندارند.

وی خاطرنشان کرد: روحانیون و مبلغان اسلام وظیفه دارند تا با کسب آگاهی کامل از این جریانات و نیز شناسایی اهداف آن ها، با روشنگری راه را بر این جریانات خطرناک بسته و دستشان را از تفکر جوانان کوتاه کنند.

وی ادامه داد: مردم و مسئولان در انتخاب مداحان و سخنرانان برای مراسم های مذهبی خود دقت لازم را صرف کنند؛ چرا که ممکن است با سهل انگاری مراسم های خود را به تریبون دشمنان اسلام تبدیل کنند.

true
برچسب ها :
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.